İnönü Caddesi No.201 Kat.1 Daire.3 Hatay Karabağlar İZMİR / TÜRKİYE

ÇALINTI OTO ARAŞTIRMASI

Çalıntı Oto Araştırması

Günümüzde motorlu taşıt kullanımı tüm dünyada yaygın hale geldi. Bir noktadan başka bir noktaya gidebilmek için kullanılan otomobiller, motosikletler, otobüsler, minibüsler, eşya taşımak için kullanılan kamyon ya da kamyonetler aslında bir ticari faaliyetin de önemli parçalarından. Ayrıca eşya taşıma amaçlı kullanılan pek çok motorlu araç da bulunmaktadır. Ancak amacı yalnızca para kazanmak olan ve bu uğurda her şeyi göz alabilecek birtakım kişi ya da yapılanmalar, araç hırsızlığı konusunda her geçen gün biraz daha hızlanıyorlar. Tüm dünyada yapılan bir hırsızlık faaliyeti olan oto hırsızlığı, aslında bu araçların bütün ya da parçalar halinde satılmasına dayanıyor. Genel olarak kolay yoldan para kazanma amacına dayanıyor olsa da hırsızlık hastalığı olarak da bilinen kleptomani rahatsızlığı oto hırsızlığında önemli bir paya sahip. Tek amacı kendi duygularını tatmin etmek olan kleptomani hastası kişiler, araç sahibi için tehlikeli boyutlara varabilecek girişimlerde de bulunabiliyor. Hatta bu girişimler ne yazık ki yalnızca mal değil, can kaydıyla da sonuçlanabiliyor. Tehlikeli bir aksiyon yaşamak, göz önünde olmak ve adını duyurmak için dahi oto hırsızlığı yapan, dünya üzerinde yüzbinlerce insan bulunuyor. Hatta çalıntı otolar için dünya üzerinde faaliyet göstere pek çok pazarın olduğundan söz etmek de mümkün.

Motorlu Araçlar Hırsızlıktan Nasıl Korunabilir?

Günümüz teknolojisi sayesinde, araçları çalınma riskine karşı çeşitli donanımlar ile korumak mümkün. Tabi bunların başında yıllarca kullanılan ve en etkili yöntem olan baston kilit gelmektedir. Ayrıca alarm sistemi de artık genel olarak yeni üretilen hemen her araçta bulunmaktadır. Ancak aracınızda bu iki önlem bulunmuyor ise muhakkak harekete geçmelisiniz. Bunlar aracın çalınmamasına karşın alınabilecek önlemlerdendir. Daha doğru bir ifade ile hırsızı caydırmak için yapılır. Bir de araç çalındıktan sonra kolay bulunabilmesi için bir önlem daha bulunuyor ki o da GPRS ve GPS. Bu iki sistem sayesinde çalınan aracınızın nerede olduğunu uydu vasıtası ile görebilir, hırsızın kıskıvrak yakalanmasını sağlayabilirsiniz. Bu iki teknik genellikle çalınan aracı arayacak olan kolluk kuvvetlerine müthiş bir fayda sağlayacaktır. Ayrıca en sık yapılan hatalardan biri de araç seyir halinde iken bir ihtiyaç için durmak ve araçta inmektir. Bu bazen ihtiyaç molası ya da ani bir kaza durumu olabilir. Bu tarz durumlarda aracın yanından ayrılmadan kilitlemeniz çok önemlidir. Eğer aracınızı uzun süre kullanmayacaksanız güvenlik kameraları ile izlenen açık ya da kapalı otoparkta bırakmalısınız. Yine en sık yapılan hatalardan biri de valeye teslim edilen araç için herhangi bir teslim belgesi almamaktır. Unutmamalısınız ki, anahtarı üzerinde bırakılmış ya da valeden teslim kâğıdı alınmamış araçların çalınması durumunda sigorta şirketleri, müşteri ihmali söz konusu olduğu için ödeme yapmamaktadır.

Araç Hırsızlığına Karşı Dedektiflik Hizmeti

Öncelikle aracınızın çalınması durumunda yapacağınız ilk hareket en yakın kolluk kuvvetlerinden destek almak olmalıdır. Bu polis, jandarma ya da devriye ekipler olabilir. Ancak bazı durumlarda kolluk kuvvetlerinin yapacağı bir şey kalmayabilir. Eğer kolluk kuvvetleri araştırma ve inceleme sonucunda aracınıza dair herhangi bir ize rastlayamaz ise, İzmir Dedektif Hizmetlerinden profesyonel hizmet alabilirsiniz. 25 yıl boyunca müşteri güvenini de arkasına alan İzmir Dedektiflik, çalışan onlarca yüzlerce aracın bulunmasında çok önemli bir rol oynamıştır. Uzman kadrosu ve profesyonel iş anlayışı sayesinde her detayı önemle inceleyerek sonuca ulaşır. 444 7 635 numaralı hatlardan İzmir Dedektiflik firmasına ulaşabilir ve hizmetlere ilişkin detaylı bilgi alabilirsiniz.

Whatsapp

İLETİŞİM
WHATSAPP