İnönü Caddesi No.201 Kat.1 Daire.3 Hatay Karabağlar İZMİR / TÜRKİYE

BİLAL KARTAL KİMDİR?

Bilal KARTAL Kimdir?
İÇİMİZDEN BİRİSİ BİLAL KARTAL

Yaklaşık olarak 25 yıldır özel dedektiflik ve araştırma sektöründe özveri ile çalışan Bilal KARTAL, mesleğe başladığı ilk yıldan itibaren meslek aşkı ile yaptığı bütün işlerde başarı elde etmiş ve adını uluslararası dedektiflik sektörüne altın harflerle yazdırmayı başarmıştır. İzmir iline bağlı Karşıyaka ilçesinde 1971 yılında dünyaya gelen Bilal KARTAL, dört çocuklu bir ailenin ikinci çocuğudur ve Denizli ilinin Çivril ilçesinde nüfusa kayıtlıdır. Dönemin şartlarına bağlı olan ekonomik sosyal nedenlerden dolayı eğitim hayatını lisede noktalamak zorunda kalan Sayın KARTAL, okuyamamanın verdiği üzüntüyü hala yaşıyor ancak okuyamamanın verdiği eksikliği kitap okuyarak ve araştırarak fazlasıyla tamamlıyor. Evli ve üç çocuk babası olan Bilal KARTAL, aldığı bütün işleri kazanç için değil başarmak için yaptığını dile getiriyor. Sayın KARTAL aldığı bütün işlerde başarısının sırrının kazanmak değil başarmak odaklı çalışmak olduğunu ve bu sebeple kendisine çözüm için gele müşterilerinin en özel sorunlarını bile başarı ile çözdüğünü dile getiriyor. Özel dedektiflik sektöründe kendisini taklit etmeye çalışan birçok meslektaşı olduğunu ve bu yolla piyasada tutunmaya çalıştıklarını belirten Sayın KARTAL, üstün zekâsı, kendine özgü çalışma şekli ve olaylara getirdiği özgün yaklaşım ve bakış açısı ile piyasada söz sahibi olmaya çalışan meslektaşlarının boy ölçüşemediği niteliklere sahip bir insan olarak, verdiği hizmetler ile de kendisini kanıtlamış durumda.

Bilal KARTAL, kendisine has üslubu, olaylara yönelik farklı bakış açısı ve geliştirdiği çalışma sistemleri ile çözüm odaklı hizmet anlayışını insanların yaşadıkları sorunlara göre adapte ederek çözüm üretmede rakipsiz bir beceriye sahiptir. Yerli Sherlock Holmes olarak anılan Bilal Kartal her bir vakanın çözümlenmesi için ayrı bir çalışma tekniği ve yöntem geliştirerek üzerinde çalıştığı vakaların çok kısa süre içerisinde sonuçlanmasını sağlamıştır ve sağlamaya devam etmektedir. İnsanlara yardım etmenin büyük bir erdem olduğunun farkında olan ve bu inanış içerisinde çalışmalarını sürdüren KARTAL, insanların karşılaştığı tüm sorunların ve mağduriyetlerin çözümü için kendini adamış özel bir dedektiftir.

Bilal KARTAL gerek bireysel gerekse kurumsal olarak aldığı bütün işler ile başlangıcından sonuçlandırılmasına kadar özel olarak ilgilenmekte ve her iş için ayrı tasarlanmış çalışma ve çözüm metotları üretmekte ve uygulamaktadır. Başarısında en büyük etkenin bu olduğunu dile getiren Sayın KARTAL, özel dedektiflik dünyasında herkes tarafından duayen olarak kabul ediliyor. İzmir'in en renkli simalarından biri olan ve yaptığı işler ile herkesin takdirini kazanan Bilal KARTAL, yaklaşık olarak 25 yıldır sürdürdüğü özel dedektiflik mesleğine kendine adamış, mesleğini bir yaşam tarzı haline getirmiş ve mesleğine aşı biri olarak insanların sevgisini de kazanmıştır.

İNSAN İLİŞKİLERİ

"Parayı seven insanları sevmez, insanları seven de parayı sevmez" mottosu ile kendi yaşam felsefesini ortaya koyan Bilal KARTAL, her insan için önemli olanın saygı, hoşgörü, güven ve sevgi olduğunu dile getiriyor ve ekliyor; insan doğasının ve sosyalleşmenin gereği insanlar birlikte yaşamak ve yaşamlarını sürdürmek zorundalar, birlikte yaşamanın da elbette beraberinde getirdiği uyulması ve riayet edilmesi gereken kurallar mevcuttur. Hoşgörü dini olan İslamiyetimiz'in öngördüğü iyilik ve güzellik kuralları çerçevesinde yaşamlarımızı şekillendirirsek, dürüst karakterli insanlar olursak ve insanlar dahil tüm canlıların sağlığı, huzuru ve iyiliği için çalışırsak dünyanın gerçekten yaşanılacak bir yer olacağını dile getiriyor Sayın KARTAL.

Özür dilemenin büyük bir erdem olduğunu belirten ve tüm hayatımız boyunca insanları rahatsız edici davranışlardan kaçınmamız, verdiğimiz sözleri tutmamız ve isteyerek ya istemsizce bir hata yaptığımızda hatamızı kabul ederek telafi yoluna gitmemizi öğütleyen Sayın KARTAL, gereken durumlardan hiç çekinmeden özür dilememiz gerektiğini belirtiyor. Türk Kültürü'nde ayrı bir yeri olan hediyeleşmenin de insan hayatı içinde önemli bir yeri olduğunu ve dostlukları pekiştirdiğini dile getiren Bilal KARTAL, çevresinde yaşayan muhtaç insanlara yardım etmenin verdiği huzuru hiçbir şekilde tarif edemediğini belirtiyor. Dünya genelinde yaşanan global ekonomik çalkantıların ve krizlerin zengin ve fakir arasındaki uçurumu iyice derinleştirdiği, yardıma muhtaç olan ekonomik gücü yeterli olmayan insanlara özellikle de dul, yetim ve yaşlı muhtaç insanlara elinden gelen maddi ve manevi yardımı yapan ve yapılmasına yardımcı olmaya çalışan Bilal KARTAL, bu davranışın insan olmanın gerekliliği olduğuna inanıyor. Sadece insanlar değil doğaya ve hayvanlara da gerekli özen ve önemin gösterilmesinin gerekli olduğunu ve hayvanların da ihtiyaçlarının giderilmesinin birer insanlık görevi olduğunu belirten Sayın KARTAL, insanlar başta olmak üzere tüm canlılara ve doğaya onurlu ve erdemli bir şekilde yaklaşım sergilersek o zaman gerçekten dünyanın yaşanacak bir yer olacağını dile getiriyor.

HAYAT FELSEFESİ

Bilal KARTAL'a göre doğuştan gelen bir mükemmellik yoktur ve insanı mükemmel yapanın başardığı olağanüstü işler değil, sıradan işleri ne kadar iyi ve kaliteli yaptığıdır. Mükemmelliği elde etmek istiyorsak en basit işlerde bile nitelikli ve kaliteli çalışmalar ortaya koymalıyız.

EĞİTİMİ VE KARİYERİ

Dönemin ve ailesinin sosyoekonomik durumlarından dolayı lise eğitiminden sonra resmi eğitim hayatını noktalandıran Bilal KARTAL, kendi deyimiyle alaylı bir eğitim alarak piyasada yetiştiğini dile getiriyor. Her fırsatta değil, özellikle okumak için fırsat yarattığını dile getiren Sayın KARTAL, uzun yıllarını kitap okumaya adadığını ve hala eline geçen kitap, dergi, broşür gibi her türlü basılı medyayı okuyan ve okuduğu her şeyin kendisini geliştirdiğini dile getiren Sayın KARTAL eğitimin ve öğrenmenin yaşı olmadığının en büyük savunucularından biri.

1990'lı yıllarda terörün adından en çok söz edildiği ve yaşandığı yerlerde vatani görevini jandarma onbaşı olarak tamamladıktan sonra, o dönemdeki askeri personel açığının tamamlanması adına terhis bırakan er ve erbaşlardan biri olan Bilal KARTAL, daha sonra jandarma ve emniyet teşkilatlarımızın özellikle istihbarat birimlerinde çeşitli rütbelerde görev almıştır. Gerek yurt dışında gerekse ülkemiz sınırlarında içerisinde bulunan il ve ilçelerde hassas noktalarda ve görevlerde bulunan Sayın KARTAL daha sonra görevinden ayrılarak 1995 yılının Haziran ayında Türkiye'nin ilk özel dedektiflik firması olan İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş.'yi kuruyor.

Kurulduğu ilk günden itibaren yapılan çalışmalar, araştırmalar ve bilgi birikimi ile inanılmaz bir ivme ile büyüyürek hem ülkemizde hem de ülkemiz dışında başarıları ile adından söz ettiren ve gelmiş geçmiş en büyük özel dedektiflik firması olan İzmir Dedektiflik A.Ş. günümüzde özel dedektiflik alanında bir otorite olarak görülüyor ve özel dedektiflik standartlarına yön veriyor. İzmir Özel Dedektiflik A.Ş.'nin kurulduğu ilk yıllarda ilk ve tek özel dedektiflik firması olduğu için, yazılı ve görsel basın tarafından özel bir ilgi ve alaka gösterilerek kısa sürede insanlar tarafından tanınmasına vesile olunmuştur. Bilal KARTAL Dünya'nın en büyük ve kurumsal özel dedektiflik firması olan İzmir Dedektiflik A.Ş'nin Genel Müdürlük ve yöneticilik görevinin yanında, İzmir Teknoloji AR GE A.Ş. isimli teknolojik araştırma ve icatlar yapan firmanın Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlük görevini icra etmektedir.

SPOR

Sporu çok sevdiğini dile getiren Bilal KARTAL, sporu hayatın içinde bir amaç olarak değerlendiriyor. Uzun yıllar Uzak Doğu sporlarının yakın dövüş teknikleri ile ilgilenen ve başarı ile uygulayan Bilal KARTAL iyi derecede boks, ninjutsu, tekvando ve kung fu dövüş sanatlarını bilmektedir. Yurt içinde ve yurt dışında iştirak ettiği birçok boks karşılaşmasında ülkemizi temsil ederek birçok şampiyonluk derecesi elde ederek, saysız madalya, başarı belgesi ve plaket ile ödüllendirilmiştir. Kendi bildiği her şeyi yeni nesillere aktarmanın gerekliliğine inanan Sayın KARTAL, Türkiye Boks Federasyonu'na bağlı bir boks antrenörü olarak birçok genci eğiterek spor camiasına kazandırmıştır. Günde en az 3 saat kardio ve fitness ağırlıklı spor yapmaya özen gösteren KARTAL aynı zamanda iyi bir yüzücü olarak tüplü ve tüpsüz dalışlar da gerçekleştirmektedir. Ateşli silahlara karşı özel bir merakı olan KARTAL av sporlarında da başarılı birisidir. Yürüyüşü çok seven özellikle yurt dışında ulaşımının büyük bir kısmını yürüyerek sağladığını belirten Sayın Kartal sporu bir yaşam tarzı olarak benimsemiştir.

YAZILI ESERLERİ

Sevgi Çiçek Bahçelerinde Yetişmez, Sporun Gerçekleri, Parmak İzi, Aldatma Bilgileri ve Türkiye'de Özel Dedektiflik olmak üzere beş adet kitap kaleme alan Bilal KARTAL, bu kitaplardan üç tanesinin basılarak ücretsiz dağıtıldığını diğer iki kitabın ise emekli olduktan sonra basılıp dağıtılacağını belirtiyor. Sayın KARTAL bir dönem çeşitli gazete ve dergilerde de ufak çaplı köşe yazarlığı da yapmıştır.

TEKNOLOJİ

Tam bir teknoloji tutkunu olan Bilal KARTAL insanların günlük hayatını kolaylaştıran ve iş yükünü azaltan elektronik cihazlar tasarlayarak insanlığın hizmetine sunmuştur. Teknolojik gelişmelerin insan hayatında çok önemli bir yeri olduğunun bilincinde olan ve böyle bir yaşamsal gereklilikteki gelişmeleri yakından takip eden KARTAL, sık sık elektronik ürün satan mağazaları ziyaret ediyor, gerek yurt içinde gerekse yurt dışında gerçekleştirilen elektronik ürün fuarlarını ziyaret ediyor ve mesleki alanda da önemli yeri olan teknolojik cihazlarda yaşanan gelişmeleri takip ediyor. Mesleki açıdan önemli cihazlar ve ekipmanlar olarak değerlendirilen kamera, gizli kamera, böcek, böcek tespit cihazı, GPS Tracker, jammer, sen ve görüntü aktarım cihazları, mobil cihazlar (cep telefonu, tablet) ve televizyon gibi benzeri cihazlara karşı ilgisi olduğunu dile getiren Bilal KARTAL hem mesleki alanda hem de günlük yaşantısında teknolojiden yararlanmayı bilen bir kişi olarak tanımlıyor kendisini. Bilal KARTAL, uzun yıllar özel dedektiflik ve istihbarat alanında kullanılan birçok cihazı kendi ofisinde, yurtdışındaki üniversitelerin teknoparklarında ve kendisine ait Ar-Ge merkezinde geliştirerek insanlığın ve özel dedektifliğin kullanımına sunmuştur. Kendisi tarafından icat edilen birçok cihaz tüm dünya ülkelerinde görev yapan özel dedektifler, kriminoloji uzmanları ve istihbarat alanında otorite olan isimlerin beğenisini kazanmıştır.

İCATLARI

Bilal KARTAL mesleki alandaki ihtiyaçların karşılanması için bir başarılı birçok ürünün geliştirilmesini sağlamıştır. Kendisinin icat ettiği cihazlar ülke ve dünya gündeminde üst sıralarda yerini alırken, icatları halen çok konuşulmakta ve tartışılmaktadır. Mesleki alanda çalışmaları kolaylaştırmak ve çözüme daha kolay ulaşmak adına birçok proje ve cihaz geliştirdiğini dile getiren Bilal KARTAL, birçok mini gizli kamera, jammer, arkayı gösteren gözlük, böcek tespit cihazı, ses ve görüntü transfer sistemleri, parmak izi tespit cihazı, araç içi dinlenme ve izleme cihazları ile GPS destekli trackerler geliştirerek mesleki alanda önemli icatlara imza atmıştır. İcat ettiği cihazlara da dünyanın bir çok yerinden ve dev şirketlerden proje ortaklığı teklifi de almaktadır.

OTOMOBİL MERAKI

Kendisini tanıyanlar tarafından Amerikan otomobillerine olan merakı iyi bilinen KARTAL için güçlü motor, kaslı yapısı ve sportif yapılı ancak zarif bir duruş sergileyen Amerikan otomobillerinin ayrı bir yeri var. 2004 yılından beri severek kullandığı 4 kapılı sedan bir Amerikan otomobili olan Chrysler M300'ün kendisi için ayrı bir yeri olduğunu belirten KARTAL'ın Volvo XC60 ,Range Rover ve Mercedes C200 olmak üzere 3 adet daha aracı bulunuyor. Daha önce Chrysler, Dodge ve GMC marka bir çok araç da kullanmış olan KARTAL'ın güçlü otomobil tutkusu keskin virajlı tehlikeli yollarda hızlı giderken yol tutuşundan hiçbir şey kaybetmemelerinden geliyor. Aynı zamanda ralli sporu tutkunu olan Bilal KARTAL geçmişte katıldığı müsabakalardan birçok derece elde etmiştir. Satın aldığı araçları modifiye ettirme tutkusu olan KARTAL araçlarının bakımına son derece önem veriyor. Otomobiller ile uğraşmanın kendisine büyük bir zevk veren hobi olduğunu dile getiren KARTAL otomobil bakımının kişinin hayata olan bağlılığı ile doğru orantılı olduğuna inandığını belirtiyor.

YEMEK ALIŞKANLIĞI

Yemek yemenin ve dengeli beslenmenin hayatında çok önemli bir yeri olduğunu ve büyük bir zevk olduğunu belirten ve yeme yemek için yaşamak değil yaşamak için yemek yediğini dile getiren KARTAL bazen kaliteli ve iyi bir yemek yiyebilmek için saatlerce yol gittiğini dile getiriyor. Yemek seçme gibi bir alışkanlığı olmadığını dile getiren ve önüne servis edilen her şeyi yediğini belirten KARTAL, doğru yerde doğru yiyecekleri yemeye özen gösteriyor. Lüks ve kaliteli restoranlarda her zaman kaliteli yemek yemenin mümkün olmadığını dile getirirken, kıyıda köşede kalmış birçok restoranda ya da işletmede eşsiz lezzetler tattığını da belirtiyor. Bu nedenle markaya değil lezzete önem verdiğini dile getiren KARTAL, Türk Mutfağı'ndan sonra en çok Çin ve Çin yemek kültürünü çok sevdiğini belirtirken seyahatleri sırasında İtalyan, Fransız ve Uzak Doğu mutfaklarından da hoşlandığını dile getiriyor. Aynı zamanda kültürel ve etnik lezzetlere de merakı olan KARTAL yemek yaparak eşine yardımcı olduğunu da dile getiriyor. Türk mutfağındaki yemeklerin yanı sıra dünya mutfağından da egzotik lezzetler içeren karma yemekler yapan KARTAL yaptığı yemeklerin çok beğenilmese de yenildiğini belirtiyor.

SOSYAL MEDYA

İnternet, yazılım ve donanım teknolojilerinde baş döndürücü bir hız yaşandığını dile getiren KARTAL, artık mobil cihazlar sayesinde sosyal platformların çantamızda ve cebimizde gezdiğini dile getirirken kendisinin kendi adına kayıtlı bir Facebook hesabından başka sosyal medya ile alakası olmadığını belirtiyor. Müşterilerine veri transferi için Whatsapp kullandığını ve yurtdışına çıktığı zamanda ailesi ve çalışanlar ile görüntülü görüşme yapmak için wechat isimli uygulama dışında bir uygulama kullanmadığını belirtiyor Sayın KARTAL.

TATİL

Yeni yerler görmeyi, yeni kültürler hakkında bilgi edinmeyi seven KARTAL, mesleği gereği sık sık seyahat ediyor ve gittiği yerler hakkında bilgi toplamayı seviyor. Her insan için tatilin gerekli olduğunu dile getiren KARTAL kendisinin sık sık tatil yapmadığını ancak iş gereği gittiği yerlerde dedektiflik mesleğini icra ederken oldukça rahatladığını, eğlendiğini ve kafasını rahatlattığını belirtiyor. Kısa süreli de olsa gittiği tatillerde cep telefonu, tablet bilgisayarını ve dizüstü bilgisayarını yanından ayırmadığını dile getiren KARTAL tatilde bile olsa ailesiyle, yardımcı asistanı ve firma müdürleriyle sürekli iletişim halinde olması gerektiğini belirtiyor. Kendisi için tatilim ruh dinlenmesi olduğunu belirten KARTAL için tatili nerde yaptığının öneminden çok ruhunun dinlenmesi önem taşıyor.

MODA

Modayı takip etmediğini ve genellikle kıyafetlerini eşinin seçtiğini belirten KARTAL, alışverişe eşi ile çıkmayı tercih ediyor ve ekonomik, abartılı olmayan kıyafetler tercih ediyor. Mesleki sakıncalarından dolayı da aksesuar kullanmayı tercih etmediğin dile getiriyor.

HAYVAN SEVGİSİ

Hayvanları sevmeyen insanları sevmez sözleri ile bilinen Sayın KARTAL bahçeli bir evde otururken Alman kurt köpeği beslediğini dile getiriyor ancak apartman dairesine taşındıktan sonra cocker cinsi köpek, balık, muhabbet kuşu, papağan, ördek, civciv ve su kaplumbağası beslediğini belirtiyor.

SON SÖZ

İnsanların ne kadar uğraşsalar da hiçbir zaman mükemmellik seviyesine ulaşamayacaklarını bu yüzden mükemmel olmak için değil de insan olmak için gayret etmek gerektiğini savunan Bilal KARTAL iyi insanlarla arkadaşlık kurmak gerektiğini, suçtan ve suç işleyen insanlardan uzak durulmasında büyük fayda olduğunu belirtiyor. Hayatı güzelleştiren en temel şeyin güzel ahlak olduğunu da dile getiren KARTAL için insan olarak yaşama gayreti içinde olmak en önemli unsurdur.

Whatsapp

İLETİŞİM
WHATSAPP