İnönü Caddesi No.201 Kat.1 Daire.3 Hatay Karabağlar İZMİR / TÜRKİYE

BAYİ ARAŞTIRMASI

Bayi Araştırması

Girişimciler, yeni iş fikirleri konusunda risk alan kişilerdir. Sermaye sahibi girişimciler için kendi ürünlerini geliştirmek ay da yeni projelere girmek uygun olsa da daha az sermaye ile iş yapmak isteyenler için bu altından kalkamayacakları kadar büyük bir risk anlamına gelebilir. Bu noktada, bayilik uygulaması tercih edilen bir seçenektir.

Büyük şirketler de daha geniş yerlerde hizmet verebilmek, yerel pazarlara girebilmek ve buralarda riski azaltmak için bayilik sistemini uygulamaktadır. Bayi, halk nezdinde markayı temsil ettiği için firma seçimde son derece özenli davranmalıdır. Birçok firma yanlış bayi seçimi nedeniyle itibar kaybına gelmiş, bu tercihleri bazılarını batma noktasına dahi getirmiştir. Bu sebeplerden ötürü, daha önce bayilik başvurularını kendileri değerlendiren firmalar, gün geçtikçe daha fazla profesyonel desteğe başvurmaktadır.

Kaliteli Bayiler Markanızı Korur

Markalaşma, hem maddi açıdan hem de çalışma süreci açısından oldukça zor bir süreçtir. Uzun süre emek vererek ve belki bir servet harcayarak elde ettiğiniz marka başarısının bir anda yerle bir olmasını istemezsiniz. Yanlış bayi seçimi, bayilerin denetlenememesi, gelen şikayetlerin takip edilememesi, markanızın itibar kaybına sebep olabilir. Bir yandan marka hırsızlarıyla, bir yandan taklit ürünlerle uğraşırken bir yandan bayilerinizi kontrol etmek ve elbette markanızı geliştirerek sürekli güncel tutmak son derece zor bir iştir.

Bayilik sistemi bu sürecin en önemli ögelerinden biridir. İyi bayi sizi vezir ederken, kötü bayi ise rezil eder. Profesyonelce daha fazla alana yayılabilmek için neredeyse olmazsa olmaz bir yöntem haline gelmiştir. Bu nedenle risklerini en aza indirerek, bayilik sisteminden en iyi şekilde faydalanmak gerekir.

Dünyada sıkça kullanılan bayilik takibi hizmeti, Türkiye’de de yaygınlaşmaktadır. Artık büyük firmalar en iyi bayilere ulaşarak kendi markalarına katma değer sağlayabilmek için profesyonel destek almaktadır.

Bayilik Takip Hizmetinde İzmir Dedektiflik A.Ş.

Bayilik başvurularının değerlendirilmesi ya da yerel bir pazarda en iyi bayinin bulunması için yapılacak olan bütünsel araştırmasına bayi araştırması diyoruz.

İzmir Dedektiflik Bürosu kapsamlı olarak müşterisine sunduğu araştırma planlamasını müşteriye ve sektöre özel geliştirmektedir. Yine de bir araştırmada bulunması gereken temel noktalara aşağıda değinilmiştir.

  • Öncelikle firmanız ile ilgili bilgiler alınır. Müşteri kitleniz, ürünleriniz, hedefleriniz bu kapsamda incelenir.
  • Mevcut bayileriniz var ise, bunlara ait bilgiler istenir. Bayileriniz yer, kitle, kapasite ve performans açısından incelenir.
  • Daha önce sizin için olumsuz örnek teşkil eden bayileriniz var ise bunlara dair inceleme yapılır. Olumsuzluğun nedeni araştırılır.

Kısaca üç maddede özetlenen bu ön araştırma aşamasının ardından alan çalışmasına geçilir.

  • Bayinin açılacağı bölge incelenir. Bölgeyi sıkça kullanan kitle kimlerden oluşur, bölgede işlek cadde ve sokaklar hangileridir, hangi saatler arasında kalabalık olur gibi birçok sorunun cevabı araştırılır.
  • Bölgede bulunan esnaf hakkında genel bir inceleme yapılır. Hangi sektörlerde çalışıldığı, hangi sektörlerin daha aktif olduğu tespit edilir.
  • Sizinle aynı sektörde iş yapan firmaların ya da bayilerin olup olmadığı, varsa yerlerinin tespiti yapılır.
  • Bayilik için başvuru var ise, başvuru yapanlar ayrıntılı bir şekilde incelenir. Bayilik talep edenlerin alışkanlıkları ve yaşam tarzları bu doğrultuda araştırılır.
  • Bayilik bir başvuru üzerine yapılmamış ise, sektörde başarılı olan ve yerelde çevresi olan kişiler araştırılır.

Yapılan bu araştırmanın sonuçları detaylı bir şekilde size raporlanır.

Türkiye’nin ilk dedektiflik şirketi olan ve 25 yıldır bu alanda profesyonel hizmet veren İzmir Dedektiflik Bürosu, en iyi bayiyi bulabilmeniz için de size hizmet vermektedir. Firmamızın verdiği hizmetler ile ilgili ayrıntılı bilgiye ulaşmak için 444 7 635 numaralı kurumsal müşteri danışma hattımızı arayabilirsiniz. 

Whatsapp

İLETİŞİM
WHATSAPP