İnönü Caddesi No.201 Kat.1 Daire.3 Hatay Karabağlar İZMİR / TÜRKİYE

EVLİLİK ÖNCESİ ARAŞTIRMA

Evlilik Öncesi Araştırma

Toplumun Temelini Aile Oluşturur

Aile toplumu oluşturan en küçük ve en temel olgudur. Her  toplum  aile olgusunu korumak için hukuki ve sosyal  düzenlemelerde bulunmuştur.

Geçen zamanla birlikte toplumsal şartlarda birçok değişikliğe uğramıştır. Değişikliğe sebep olan en büyük etken iletişimdir. Kısacası toplumun yaşam standartlarını üst seviyeye çıkaran gelişmeler toplumu oluşturan bireyler arasındaki iletişimi olumsuz etkilemiştir. Teknolojinin gelişmesi ve internet ortamının yaygınlaşmasıyla iletişim kolaylaşmış ve üst noktalara ulaşmıştır. Henüz teknolojinin gelişmediği eski dönemlere bakıldığı zaman ise daha az ve kapalı ilişkiler olduğu görülmektedir.

Sosyal İlişkilerde Yaşanan Sorunlar

Bireyler artık çok rahat iletişim kurup tanışarak uzun süreli arkadaşlıklar ve dostluklar elde edebiliyorlar. İletişimi bu derece rahatlatan sosyal medya unsurlarının gelişmesidir. Hatta aile kurmak ve karşı cinsle iletişime geçmek bu sayede kolaylaşmıştır. Sosyal medyadan iletişime geçmenin kolaylığıyla kendini karşı tarafa olduğundan daha farklı gösterme gibi bir dezavantaja neden olmaktır. Bu durum aile kurmak gibi önemli bir kurum için iletişime geçen bireyler arasında güven problemini ortaya çıkarmıştır.

Sosyal Paylaşım Siteleri İlişkilerimizi Nasıl Etkiliyor?

Teknolojinin gelişimini sosyal medya uygulamaları da takip etmiştir. Teknolojik ürünler hayatımıza bilgisayarla girip daha sonra akıllı telefonlarımızla hayatımızın bir parçası haline gelmiştir. Bu durum toplumsal ilişkilerde bazı yansımalara neden olmaktadır.

Sosyal ağların kişiler üzerinde ki etkisi günümüzde oldukça fazladır. Hatta bazı kişiler bu durumu takıntı haline getirerek, kişiler bu sosyal ağlar üzerinde takipçi sayılarını arttırmak amacı ile olduklarından daha farklı görünmeye çalışmaları ve karşıda ki insanları aldatma çabalarına girmişlerdir. İnternet üzerinden kişilerin birbirlerini çok kolay aldatabildiğini bize yapılan araştırmalar sonucunda gösterilmiştir.

Teknoloji bizi doğru bilgilere çok rahat ulaştırabileceği gibi kontrol kaybettiğimizde de bir o kadar yanlış yola sokabilmektedir. İnsanlar sosyal ağlar üzerinde kendini kaybederek farklı kimlikler ile sosyalleşme, arkadaşlıklar kurma çabasına girmektedir. Maalesef bizim de karşımızda ki insanın kimliğinin doğruluğunu sorgulama ve doğrulama gibi şansımız olmamaktadır.

Hal böyle olunca sosyal medya üzerinden arkadaşlık ve ikili ilişkilerden oldukça kaçınmamız veya karşımızdaki kişi çok iyi analiz edebilmemiz oldukça önemlidir. Kurmuş olduğunuz herhangi bir yanlış arkadaşlığın evlilik gibi bir olgu içerisinde ki yansımaları oldukça farklı olacaktır. Günümüzde pek çok çift sosyal medya üzerinden kurulan ilişkilerden dolayı olayı aldatmaya kadar götürerek evliliklerini bitirmeye kadar varan büyük zararlar vermektedir. Bu yüzden adımlarınızı sağlam atarak sosyal medyadaki kişileri iyi analiz etmelisiniz.

 Evlilik Öncesi Araştırma Nedir?

Evlenmek ciddi ve önemli bir eylemdir. Hiçbir birey boşanmak için evlenmez. Bu yüzden  en doğru kararı vermelidir. Doğru karar verebilmek için ise evleneceğimiz bireyi iyi tanımamız gerekmektedir.

Çiftler birbirlerinin kötü alışkanlıkları olup olmadığını, yalan söyleyip söylemediklerini aralarında bir şey saklamadıklarını doğru bir karar almak adına bilmelidir.

Kötü sonuçlanan ve erken biten evlilikler yapmamak kişiyi tanımak, akladığı olumsuz durum olup olmadığını bilmek için iyi araştırma yapılmalıdır.

Evlilik Öncesi Araştırma Hizmetleri

İzmir Dedektiflik A.Ş. firması çiftlerin evlenmeden önce bireyler ile ilgili bilgi toplama hizmeti sunmaktadır. Firmanın bu hizmetinden yararlanan çiftlerin birbirlerini daha iyi tanımalarına ve evliliklerini daha iyi daha sağlam temellere oturtması açısından yardımcı olmaktır.

Evleneceğiniz kişi ile ilgili aklınızı karıştıran soru ve sorunlarınıza yardımcı olabilmek için uzman kadromuz tarafından çeşitli incelemeler ve araştırmalar yapmaktayız.

Evlilik öncesi araştırma hizmetimiz konusunda firma olarak önceliğimiz aile bağının daha sağlam ve güvenli temellere dayatılmasını sağlamaktır.

Whatsapp

İLETİŞİM
WHATSAPP