İnönü Caddesi No.201 Kat.1 Daire.3 Hatay Karabağlar İZMİR / TÜRKİYE

SADAKAT ARAŞTIRMASI

Sadakat Araştırması

İzmir Dedektiflik A.Ş. olarak firmamız, ihtiyaç duyduğunuz her türlü araştırma alanında yaklaşık 25 yıllık tecrübeye sahiptir. Bu yıllar içinde, edindiğimiz tecrübeyi kuşaktan kuşağa aktararak yeni uzman kadrolar yetiştirdik, yetiştirmeye devam ediyoruz.

Sadakat kelime anlamıyla içten bağlılık demektedir. Tüketim toplumu haline geldiğimiz bugün, maalesef sadakat zor bulunan bir özellik haline gelmiştir. Zaten hassas olan bu konu, zor kazanıldığı gibi bir hareketle, kolaylıkla ortadan kaldırılabilir.

Eşler Arası Sadakat Kanunlarla Güvence Altına Alınır

Sadakat özellikle çiftler arasında olmazsa olmaz bir gerekliliktir. Türk Medeni Kanununun 185. maddesinin 3. fıkrası eşlerin birlikte yaşama, birbirine sadık kalma ve yardımcı olmayı şart koşmaktadır. Diğer bir deyişle, eşlerin birbirine sadakat göstermesi kanunlarca güvence altına alınmıştır. Eşlerden birinin bunu ihlal ettiğinde hukuken yaptırımlarla karşılaşır.

Evli iken aldatan bir eş, hukuka aykırı davranmış demektir. Diğer eş isterse boşanma davası açabilir. Dava sürecinde ispat yükümlülüğü davayı açan eşe aittir. Sadakat araştırması ise gerekli delilleri toplama aşamasını da kapsar. Sadakat araştırması boşanma davaları, nafaka davaları, velayet davaları ile doğrudan ilintilidir; lakin bununla kısıtlı değildir.

İhtiyaç yalnızca evli çiftler için doğmaz. Evlenmeyi ciddi şekilde düşünen bir kişi partnerinin bağlılığını araştırmak için sadakat araştırmasına gerek görebilir. Zira evlenme kararı geleceğinizi etkileyecek derecede önemli bir karardır. Erken dönemde açığa çıkan bir sorun, ömrünüzün geri kalanında sizin için daha büyük sorunları engelleyebilir.

Sadakat Araştırması Hizmeti

Sadakatsizliğin tespiti kolay gibi gözükse de zor, yıpratıcı ayrıca hassas bir süreçtir. Öncelikle hizmet almak isteyen kişi:

 • Kararlı olmalıdır.
 • Karşılaşabileceği her duruma hazır olmalıdır.
 • Gerçeklerle yüzleşebilecek kadar güçlü olmalıdır.
 • Hizmeti alacağı kişi ya da kişilere açık davranmalıdır.
 • Partnerine herhangi bir bilgi vermemeli, şüphelenebileceği davranışlardan kaçınmalıdır.
 • Sadakatsizliği gösterecek herhangi bir ipucu, delil bulduğunda bunu kavga sebebi yapmak yerine hizmet aldığı kuruma bildirmelidir.

İzmir Dedektiflik A.Ş. olarak gizlilik sadakat araştırmamızda temel çalışma ilkemizdir. Araştırma, çiftlere ve duruma göre değişiklik gösterse de temel adımlar aşağıda özetlenmiştir.

 • Çiftler arasındaki ilişki durumu, ilişkinin süresi, derinliği, ilişkinin boyutu ve aralarında yaşanan önemli görülen olaylar öğrenilir.
 • Araştırılacak kişinin yaşam tarzına ilişkin bilgiler derlenir. Gündelik hayatına, alışkanlıklarına, ilgi alanlarına, hobi ve fobileri hakkında bilgi alır.
 • Kişinin, partnerinden şüphe duymasına neden olan olay ya da olaylar ile ilgili ayrıntılı bilgi alır. Bahsi geçen olaylara ilişkin delil varsa bunları ister.
 • Gerekli ve mevcut bilgiler toplandığında, alan çalışmasına geçilir. Takip ve delil toplama süreci başlar. Bu noktada en çok dikkat edilecek konu kanunda yeri olan özel hayatın gizliliğinin ihlal edilmemesidir.
 • Normal şartlar altında kişilerin görmesi mümkün olmayan hallerin kayıt altına alınması özel hayatın gizliliğinin ihlal edilmesidir. Bu nedenle, kamuya açık alanlarda çalışma yapılır.
 • Deliller toplanarak bir hafta ila on gün içinde rapor oluşturulur.
 • Eğer yukarıda bahsedilen dava süreçlerinden biri varsa, deliller mahkemeye teslim edilmek üzere müşteriye ya da müşterimizin avukatına teslim edilir.

Tüm bu araştırma süresince, hukuka aykırı ne başvuru sahibine ne de çalışanlarımıza olumsuz yansıyacak hiçbir şeye girişilmez. Özel hayatın ihlali Türk Ceza Kanunu’nun 134. Maddesince düzenlenmiştir.

İzmir Dedektiflik A.Ş. ile Sadakat Araştırması

Sadakatsizlik tespiti için güven, gizlilik, deneyim ve çeşitli durumlara uygun esneklik gerekmektedir. İzmir Dedektiflik olarak, uzun süredir birçok dosyada eş takibi, sadakatsizlik, aldatma gibi konularda araştırmaları başarıyla sonuçlandırmıştır. Hizmet isteyen mağdur müşterilerimizin hayatını kolaylaştırarak tüm sürecin yöntemini profesyonel kadromuzla yapmaktayız. Sadakatsizlik araştırması ve ilgili tüm konularda özel dedektiflik hizmeti almak için 444 7 635 numaralı kurumsal müşteri danışma hattımızdan firmamıza ulaşabilirsiniz. 

Whatsapp

İLETİŞİM
WHATSAPP