İnönü Caddesi No.201 Kat.1 Daire.3 Hatay Karabağlar İZMİR / TÜRKİYE

ÖĞRENCİ TAKİBİ

Öğrenci Takibi Araştırması 

2016 yılına ait Türkiye istatistik Kurumu ( TÜİK ) verilerine göre ülkemizdeki nüfusun, yüzde 16.4'ün genç nüfustan oluşmaktadır. Aynı veriye göre ülke genelinde bulunan gençlerin sayısı 12 milyon 899 bin 667 kişiden oluşuyor. Bu oranın da yüzde 77'si internet kullanıcısı olduğu tahmin edilmektedir. Devamlı gelişen teknolojik imkanların etkisi daha çok iletişim konusunda yaşanmaktadır. Birbirlerini hiç tanımazken, internetin sağladığı imkanlarla neticesinde tanışmak ve iletişim kurmak isteyen pekçok kişi artık birbirleri ile iletişim sağlayarak etkileşim halinde bulunmaktadır. Gençlerin de çok büyük bir oranı internet ortamında yer alan iletişim imkanlarından faydalanmaktadır. İlköğretim çağındaki çocukların dahi internetin imkanlarından çok fazla miktarlarda yarar sağladıkları da görülmektedir. 

İnternet Kullanımında Çok Önlerde Olan Bir Ülkeyiz 

Akıllı cep telefonları her nerede olursa olsun internete bağlı olmayı sağladığı için, gençleri sosyal paylaşım sitelerine bazen adeta bağımlı yapmaktadır. İnternette gençleri takip etmek neredeyse mümkün olmayan bir durumdur. Sosyal paylaşım platformları ile diğer internet ağlarını kullanmak üzere sürekli internete bağlı olan ve interneti iletişim amaçlı olarak da kullanan çok önemi büyük bir yüzde vardır. Ülkemiz sosyal ağları kullanma sıklığı açısından dünya genelinde ilk 5 ülke arsında yer almaktadır. İnternetin kullanımı; araştırma yapılabilmesi, kitap okunabilmesi, üretici ve türetici çeşitli fikirlerin ortaya atılması adına ilham verici fikirler toplayabilmek amaçlı olmasından ziyade maalesef çoğunlukla sosyal ağlarda zaman harcanan ve yeni arkadaşlıklar edinmek için kullanılan bir araçtır. Eğer bu durum ebeveyn olarak sizleri de rahatsız ediyorsa, çocuğunuzun internette geçirdiği vakti nasıl geçirdiğine hakim olup bunu mutlaka takip etmelisiniz. 

Çocuğunuz İnternette Kimlerle Ne Konuşuyor Olabilir?  

Çocuğunuz internette kimlerle ve neden sohbet ettiği, ne amaçla o kişilerle iletişim kurduğu ve bu tanımadığı kişilerin onlarla ne amaçla konuştuklarını araştırmak ve öğrenmek isteyebilirsiniz. Çocuklar ergenlik döneminde veya ergenlik dönemi öncesi olan 14-15 yaşlarına doğru kendilerine örnek teşkil edebilecek kişileri ararlar, ayırca başkalarının onlara zarar verebileceğinden habersizdirler. Bu yaşlarda tavsiye vermek yerine arkadaşça sohbet etmeli, onların düşünce ve duygularını samimiyetle açıklamalarına fırsat vermek çok önemlidir. Çok fazla öfke patlamalarının yaşanabileceği bu dönemde çok dikkat etmek gerekir. Eğer bu yaşlarda bir çocuğa sahip iseniz karşılaşabileceğiniz olası birçok sıkıntılar da bulunabilir. Çocuğunuzu denetim altına almak isterken koruma içgüdünüzü terse yönlendirebilir ve kendinizden uzaklaştırabilirsiniz. Ayrıca dışardaki kötülüklerden uzaklaşması düşüncesiyle, çocuğunuzu evde internet başında başıboş bırakma gibi bir fikriniz olabilir. Her iki seçenek sonunda da istenmeyen sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Bu sıkıntılarla karşılaşmamak için ve bu olumsuz tabloları hayatınıza dahil etmemek için, uzman bir dedektiflik firmasından destek almak sizin için en doğru tercih olacaktır. 

İzmir Dedektiflik Olarak Çocuklarınızın İyiliği İçin Mücadele Veriyoruz 

İzmir Dedektiflik firması olarak çocuğunuzun bütün gün internette neler yaptığını, kimler ile arkadaşlık kurduğunu, hangi internet sitelerine girdiğini, hangi sohbet ortamlarında bulunduğunu, kötü alışkanlıklar kazanıp kazanmadığını, okula gitmek için evden çıktığında kimlerle nerede bulunduğunu düzenli olarak rapor halinde size sunuyoruz. Profesyonel ekibimiz size bu raporları dilediğiniz zaman vererek, size 7/24 yardımcı olacaktır. Çocuklarınızın okuldan çıktıktan sonra kimlerle birlikte olduğunu, sigara ya da başka zararlı alışkanlığı olup olmadığını, arkadaşları ile neler yaptığını ve bunun gibi öğrenci takip sorularınızı uzman kadromuz içinde yer alan psikolog personelimiz ile beraber araştırıyor ve sonuçları size rapor olarak sunuyoruz. Eğer bu konuda size yardımcı olacak uzman danışman ekibe ihtiyaç duyuyorsanız İzmir Dedektiflik bu konuda size hizmet süratle destek verecek profesyonel bir kadroya sahiptir. 

Whatsapp

İLETİŞİM
WHATSAPP