İnönü Caddesi No.201 Kat.1 Daire.3 Hatay Karabağlar İZMİR / TÜRKİYE

KAYIP ŞAHIS ARAŞTIRMASI

Kayıp Şahıs Araştırması

Kaybolan kişilerin hakkında Türk Medeni Kanununun 32. maddesince haklarında "gaiplik kararı" verilmektedir. Ancak bu kararın verilebilmesi belli başlı birtakım kurallara bağlıdır.

Kayıp şahıs eğer tek başına kaybolmuşsa buna ölüm karinesi adı verilir ve belli bir süre geçmesi halinde de artık bu karine (zan) tamamen gerçek olmuş kabul edilerek hakkında ölüm kararı verilir. 

İzmir Dedektiflik Bürosu olarak uzun süreden beri haber alamadığınız çocuğunuz, anneniz, babanız, sevgiliniz, eşiniz kısacası tüm yakınlarınız için uzman dedektiflerimizle olay yerine intikal ediyoruz. Böylelikle sizlere hukuki sürece yönelik olarak her anlamda yasal danışmanlık hizmeti veriyoruz.

Gaiplik Kararı Nedir?

Türk Medeni Kanununun 32. maddesine göre ölüm tehlikesi içinde kaybolan ve kendisinden uzun süre haber alınamayan kimse hakkında, hakkında kuvvetli olasılık var olması durumunda mahkeme kişinin gaipliğine karar verebilir hükmü yer almaktadır. Gaiplik kelimesi kaybolmak, kaybetmek ve kapalı bir şekilde ortaya çıkmak anlamına gelir. Buna dayanarak gaipliğine karar verilebilmesi için mutlak olarak kişi ya da kişilerin ölüm tehlikesi içerisinde kaybolması şartı aranmaktadır.

Gaiplik Kararının Süresi

Gaiplik kararının verilmesiyle artık o kişi/kişilerin kaybolduğu kararına varılır ve o kişiler ölmüş kabul edilir. Bunun için TMK 32. maddesinde yine kişi ya da kişilerin en az kendilerinden 1 yıl haber alınamaması durumunda hakkında gaiplik kararı verilir. Ancak ölüm kütüğüne düşürülmek amacıyla hakkında gaiplik kararı verilmesi için olayın üzerinden tam 5 yıl geçmesi gerekir. Böylelikle gaiplik kararına ilişkin olarak her anlamda kişi ya da kişilerin söz konusu olaylara ilişkin olarak her türlü hak ve borçlarından da tamamen feragat ettiklerini söylemek gerekir.

Gaiplik Danışmanlığı

İzmir Dedektiflik AŞ olarak yirmi beş (25) yıldan bu yana verdiğimiz yasal danışmanlık hizmetimizle hakkında herhangi bir şekilde haber alamadığımız yakınlarınızı uzman araştırma heyetimizce aydınlatmak ve teşhis etmek üzere sizlere hizmet veriyoruz. Bu zamana kadar yıllar geçmesine rağmen birçok kayıp ailenin yüzünü güldürdük, umutların bittiği yerde yeniden bir başak gibi filizleniverdik. Böylece milyonlarca gözü yaşlı ailelerin yüzünü güldürdük. Bunu tamamen kuvvetli istihbarat birimlerimiz ve her halükarda alanında uzman dedektiflerimizle birlikte uzman ellerle gerçekleştiriyoruz. Bu sayede herhangi bir konuda zorluk çekilmeksizin her açıdan gaipliğine karar verilmesi sürecinde her anlamda dedektiflik hizmetlerinin yerine getirilmesi mümkün hale gelmektedir. Bütün bunlar da gerçekten önemli bir konuyu meydana getirmesi adına her halükarda dikkat çeken hususlar arasında gelmektedir.

Kayıp Şahıs Araştırmasında Kriterler

Kayıp aramak gerçekten de meşakkatli bir süreç. Küçük yaşta kaybolmuş bir çocuğun aradan uzun yıllar geçtikten sonra bulunması pek de kolay değil. Hatta çoğu zaman mümkün olmayabilir. Çünkü kaybolan kişinin hakkında en ufak bir delil, iz olmaması zaten bu çıkmazı daha da bilmece haline getirmektedir. Öte taraftan bir diğer özellik olması adına kayıp şahısların kaçırılma, insan ticaretine sevk edilme ve benzeri tüm kötü yollarda kullanılmak üzere saklı tutulması gibi durumların da aydınlığa kavuşturulması gerekmektedir. İşte tümüyle ortada duran tüm bu yaklaşımlar baz alınarak her halükarda kayıp şahıs araştırmasında ele alınan kriterler her açıdan önemli bir konuyu meydana getirmektedir.

444 7 635 Numaradan Ulaşabilirsiniz

İzmir Dedektiflik Bürosu olarak tüm kayıp ihbarlarınız için uzman ekibimizle sizlere hizmet veriyoruz. Bize 7 gün 24 saat kesintisiz olarak 444 7 635 numaradan her zaman ulaşabilir ve bütün konularda tüm detaylarıyla ayrıntılı olarak görüş alışverişinde bulunarak her anlamda bize her yerden bağlanabilirsiniz.

Whatsapp

İLETİŞİM
WHATSAPP